Jesenski urnik in napovednik dogodkov

01.10.2024

Jesen je tu, turistična sezona se v dolini Soče počasi končuje, a v Kobariškem muzeju ne počivamo. Z različnimi dogodki, muzejskimi večeri vam bomo popestrili vse daljše jesenske in zimske večere.

Najprej vas obveščamo o spremenjenem urniku, od 1. oktobra dalje je muzej odprt vsak dan od 10. do 17. ure.

V prihodnjem tednu, pa začnemo tudi z dogodki. V petek, 11. 10. 2024, vas ob 18. uri vabimo na predstavitev knjige Življenje v zaledju soškega bojišča. Z nami bo avtor knjige dr. Marko Štepec.

Najavljamo tudi že Dan Kobariškega muzeja, ki bo letos v soboto, 26. 10. 2024, ob 15. uri. O dogodku vas bomo še obveščali.

V soboto, 9. 11. 2024, vas vabimo na tradicionalni Pohod spomina – Krn, osrednja slovesnost bo ob 12. uri pri Krnskem jezeru. Podrobneje vas bomo o dogodku še obveščali.

V okviru Dneva slovenskega znakovnega jezika, ki ga obeležujemo 14. novembra, bomo v soboto, 16. 11. 2024, organizirali voden ogled razstave prilagojen gluhim in naglušnim. S tolmačko Natalijo Rot organiziramo dva termina vodenih ogledov, ob 11. uri in 14. uri.

V petek, 22. 11. 2024, vas ob 18. uri vabimo na II. muzejski večer te sezone, ko nam bo Vili Prinčič predstavil svoje zadnje delo Ivan Kovačič in njegova Schwarzlose.

December pa bomo začeli z gostovanjem Gorazda Humarja, priznanega inženirja gradbeništva, ki nam bo predaval o gradnji mostov in prog v slučaju vojn (na primeru prve svetovne vojne). Pridružil se nam bo v petek, 6. 12. 2024, ob 18. uri.

Vabljeni v našo družbo! O vseh dogodkih vas bomo še sproti obveščali, spremljajte nas.