Kobariški muzej gostuje v Liznjekovi hiši v Kranjski Gori

26.06.2022

Kobariški muzej je v okviru sodelovanja z drugimi muzeji v Sloveniji na predvečer državnega praznika Dneva državnosti, 24. junija 2022 v Liznjekovi hiši v Kranjski Gori odprl gostujočo razstavo »29 mesecev bojev ob Soči«. Gostovanje v Liznjekovi hiši sodi v sklop izjemno dobrega in tesnega sodelovanja z Gornjesavskim muzejem Jesenice. Liznjekova hiša v središču turistične Kranjske Gore bo razstavo gostila vse do 21. septembra 2022 z namenom obogatitve ponudbe in predstavitve dediščine soške fronte v prihajajoči visoki poletni sezoni. Gostovanje Kobariškega muzeja v Kranjski Gori je med drugim namenjeno tudi povabilo gostom Kranjske Gore na obisk v Dolino Soče v Kobariški muzej in na Pot miru.

Ob odprtju razstave sta ob gostiteljih zbrane nagovorila mag. Martin Šolar, direktor Kobariškega muzeja in avtor razstave kustos Jaka Fili.