Koncert miru 2024

06.08.2024

V četrtek, 8. 8. 2024,  vas vljudno vabimo na Koncert miru, ki bo na prireditvenem prostoru v Kobaridu.

Pred začetkom dogodka, ob 18:30, bo v Kobariškem muzeju organizirano brezplačno vodenje po stalni razstavi. Po obisku muzeja pa se odpravite na prizorišče, kjer se bo ob 20:00 pričel pogovor z Dušanom Jelinčičem, pisateljem, urednikom in alpinistom, ki ga bo vodila Katja Canalaz, novinarka časnika Novi Matajur. Tema pogovora bo pomen Poti miru/WALK of PEACE in kulture za povezovanje čezmejnega prostora in sobivanja. Gost bo predstavil tudi svoj pogled na dogajanja po Evropi danes in kako je čezmejna izkušnja Pot miru/WALK of PEACE lahko primer dobre prakse, kako preiti zgodovinske tragične dogodke in uspešno graditi povezovanje narodov, kultur in evropskega prostora.

Po pogovoru bo sledil nastop skupine Hamo & Tribute 2 Love.

Vljudno vabljeni!

Koncert miru je sofinanciran iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v sklopu aktivnosti projekta WALKofPEACE+, program Interreg Italija – Slovenija 2021-2024 in ob podpori Občine Kobarid.

Dogodek je za udeležence brezplačen.